OK

 

محصول جديد پاناسونيک : F-25UGA پنکه بدون پره و توپي شکل
 پيش از اين اخباري مبني بر عرضه پنکه‌هايي براي خنک کردن منزل يا محل کار توسط شرکت Dyson خوانده بوديد ويژگي خاص اين پنکه‌ها با ساير پنکه‌ها نداشتن پره بود. اين پنکه‌ها از تکنولوژي خاصي با نام Air Multiplier  بهره مي‌برند که هوا را به بيرون مي‌داد و باعث خنک شدن محل مي‌شد. امروز با توجه به کيفيت بالاي محصولات Dyson کمتر کسي سراغ ساير برندهاي مشابه در بازار مي‌رود اما به نظر مي‌رسد پاناسونيک تصميم گرفته اين ريسک را به جان بخرد و با محصول جديد خود دايسون را به چالش بکشد.
Q يک فن خنک‌کننده با ظاهري جذاب داراي وزن 2.1 کيلوگرم و قطر 25 سانتي‌متر بوده و در رنگ‌هاي قرمز، طلايي و سفيد موجود مي‌باشد. در مقابل جثه‌ي کوچک اين دستگاه کارايي فوق‌العاده‌اي دارد چرا که وجود يک فن توربو قدرت مکش هوا را تا 7 برابر  در اين دستگاه افزايش داده است. فارغ از قدرت بالا، اين دستگاه بسيار کاراست بطوريکه در بالاترين تنظيمات انرژي معادل 18.5 وات و در پايان‌ترين تنظيمات قدرتي برابر با 2.5 را مي‌طلبد.
 

 يکي از نکات قابل‌توجه درباره‌ي فن Q توانايي شبيه‌سازي باد است. همه‌ي ما مي‌دانيم که نشستن طولاني‌مدت در مقابل يک پنکه خنک‌کننده تا چه حد مي‌تواند خسته‌کننده باشد و باد مستقيم چه زيان‌هايي براي بدن دارد. حالا به نظر مي‌رسد پاناسونيک به رويکردي دست‌يافته که مي‌تواند اين مشکل را حل کند. پاناسونيک مي‌گويد جريان باد Q مي‌تواند به‌طور خودکار جريان طبيعي باد را شبيه‌سازي کند بدون اينکه نتيجه براي فرد ناراحت و يا خسته‌کننده باشد.. 

 اين دستگاه همچنين قادر است ذرات بسيار ريز معلق در هوا را فيلتر و تصفيه کرده و فرايند گردش هوا را بهبود بخشد.
گفته مي‌شود پاناسونيک قصد دارد Q را فعلاً در ژاپن عرضه کند، هرچند انتظار مي‌رود اين محصول در آينده به بازار ايالات‌متحده و اروپا راه يابد. شرکت تاريخ ارائه‌ي اين محصول را 20 مي و قيمت آن را چيزي حدود 330 دلار اعلام کرده است


1395/08/06
Bookmark and Share   شماره خبر :3027 تعداد بازدید :2562

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload